Cooklife Balat

Tarihi Balat, Fatih

Cooklife Balat. Hafta sonları hem kahvaltı hem gezi aktivitesi yapmak isteyenler için İstanbul’un en iyi tercihlerinden biridir Balat. Son dönemde artan popülerliği Cooklife Balat gibi nadide mekanların açılması ile beraber gidilmesi gereken semtlerden biri haline geldi.

Cooklife Balat’ın kahvaltı menüsünden bahsetmeden önce instagramdan gördüğümü etkileyici fotoğraf kareleri bu mekanı tercih etmemizdeki en büyük sebeplerden. Mekana gittiğinizde mekanın konsepti ve kahvaltıların sunumu adeta telefonu elinize veriyor, fotoğraf çekmeden duramıyorsunuz.

Cooklife, kendi bahçesinden sunduğu peynir çeşitleri, reçeller, tereyağı, kaymak, zeytin, kekikli domates, salatalık, yabani bal, kakaolu fındık kreması, mevsim meyveleri ile meyve salatası gibi taze ürünleri sahanda yumurta ile serpme kahvaltıda sunuyor. 2 kişilik fiyatı ise 70 TL.

Otlu omlet, kavurmalı yumurta, yumurtalı ekmek, menemen, asma yaprağında omlet, sahanda sade ve afyon kelle sucuğu gibi sıcak menülerinin yanı sıra diğer kahvaltı menüleri arasında yaban mersinli granola; çilek, muz, yaban mersini, hindistan cevizi, avakado, ve goji berry gibi seçenekleriniz de var. Kızarmış köy ekmeği üzerine yer fıstığı parçacıkları, ezme, chai tohumu, mevsim meyveleri de alternatifler arasında.

Ayrıca Cooklife’ta kruvasan olmadan yapamayanlar için kruvasan kahvaltı da mevcut 🙂

Mekan biraz küçük. Dışarıda 4-5 adet masa var. Bu nedenle hafta sonları yer bulmanız biraz zor olabileceği gibi servis sıkıntısı olumsuz yönlerinden biri. Çalışanların iyi niyetli oldukları muhakkak ancak servis biraz yavaş işliyor.

Mekanın “All Day Breakfast” sloganı ile kahvaltıya yenilikçi yaklaşımı ve kalitesi bizden geçer not aldı.

İki kişilik ortalama kahvaltı fiyatı: 85 TL

 

2 Kişilik Kahvaltı Fiyat Aralığı ve Mekan Özellikleri:

Bir Cevap Yazın

Balat Mah. Akçin Sk. No: 3/B, Fatih/İstanbul
Yol tarifi al
Cuma 09:00 – 22:00 Cumartesi 09:00 – 22:00 Pazar 09:00 – 22:00 Salı 09:30 – 21:00 Çarşamba 09:30 – 21:00 Perşembe 09:30 – 21:00 Pazartesi Kapalı