Aşşk Kahve Kuruçeşme

Boğazda kahvaltıdan vazgeçemeyeceklere

1997’de kurulan Aşşk Kahve, Kuruçeşme’nin en iyi kahvaltı mekanlarından. Bu mekanda sabahtan akşama kadar vakit geçirmek insanı hiç sıkmayacak. İster sabah kahvaltısı olsun, ister doyurucu yemekleri olsun lezzetleriyle ön planda.

Denizin tam üzerindeki iskele bölümü havaların ısınmasıyla dolup taşıyor. Soğuk olan zamanlarda ise iç mekân kullanılıyor. Ancak boğaz manzarası her daim mevcut.

Son zamanlarda artık bir İstanbul klasiği haline gelmiş olan Kuruçeşme Aşşk Kahve, yeşillikler içindeki boğaza sıfır bahçesiyle şehir hayatındaki favori kaçış noktalarından biri.

Gerek dekorasyonu ve genel havasındaki rahatlık konsepti, bebekleriyle, köpekleriyle, arkadaşlarıyla gün geçiren, gerekse tanıdıklarıyla karşılaşıp masadan masaya geçen Aşşk müdavimlerinde kendisini gösteriyor.

Menüsü özenli olduğu kadar zengindir de. Aşşk Kahve’de mümkün olduğunca organik malzeme kullanılır: Kafe lattesi meşhur, çayı her daim demleme, ekmekleri, poğaçaları, pastaları, reçelleri, granolası ev yapımıdır.

Aşşk’ta sınırsız internet ve ücretsiz dizüstü bilgisayar kullanma imkanı sağlanmaktadır.

Kahvaltı seçeneklerinin başında Türk usulü ev kahvaltısı geliyor. Izgarada kızarmış hellim peynirinden ev reçellerine, köy zeytinlerinden özel üretim tahin pekmezine ve peynir seçeneklerine pek çok çeşit mevcut. Ay çekirdekli, baget, kepekli, zeytinli geniş çeşitleriyle kalabalık bir ekmek grubu eşlik ediyor kahvaltıya.

Kruvasan ve büyük poğaçaları da oldukça başarılı. Kapsamlı bir kahvaltı yerine Aşşk’ın hem lezzeti hem de adlarıyla farklı tost çeşitlerinden de sipariş edebilirsiniz.

Ortaköy’e yakın konumuyla Kuruçeşme Aşşk; iş toplantıları, öğlen ve akşam yemekleri, kahve molaları, akşamüstü keyfi ve hafta sonu kahvaltıları için vazgeçilmez seçeneklerden biri oldu.

2 Kişilik Ortalama Fiyat: 80TL

Nesi Meşhur?: Ev yapımı reçelleri, ekolojik zeytinleri, otlu omlet ve tostları

2 Kişilik Kahvaltı Fiyat Aralığı ve Mekan Özellikleri:

Bir Cevap Yazın

Muallim Naci Caddesi 64
34345 İstanbul TR
Yol tarifi al
Pazartesi: 11:00–23:00 Salı - Pazar: 09:00–23:00