Avrupa Yakası Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları (Ekim 2018 Derlemesi)

Avrupa yakası kahvaltı mekanları denince ilk akla gelen lokasyon şüphesiz boğazda kahvaltı mekanları oluyor. Boğaza ek olarak son bir kaç yıldaki artan popülerliği ile Karaköy'deki mekanlar da artık ilk sıralarda geliyor diyebiliriz. Bu doğrultuda bu haftaki kısa listemizde bazı mekanları sizin için derliyoruz.

Avrupa yakası kahvaltı mekanları denince ilk akla gelen lokasyon şüphesiz boğazda kahvaltı mekanları oluyor. Boğaza ek olarak son bir kaç yıldaki artan popülerliği ile Karaköy’deki mekanlar da artık ilk sıralarda geliyor diyebiliriz.

Bu doğrultuda bu haftaki kısa listemizde bazı mekanları sizin için derliyoruz.


1. Ortaköy Fırını

Mekanda her çeşit unlu mamulleri, çörek ve börek çeşitlerini bulmanız mümkün. Fırında aynı zaman kahvaltı tabağı, menemen, omlet gibi çeşitleri de serpme kahvaltının içerisinde. Sınırsız çay serpme kahvaltıya dahil.

Ortaköy Fırını mekanından daha fazla detay →


ortakoy-firini

2. Forno Balat

Fener / Balat arasındaki nadide mekanlardan biri. Evinizin mutfağında kahvaltı yapar gibi hissediyorsunuz. Açık büfe kahvaltı kişi başı ücretlendirme ile yapılıyor. Çay servisi de sınırsız.

Forno mekanından daha fazla detay→


3. Kale Cafe

Boğazın hemen yanı deniz kenarında olan Kale Cafe, küçük bir alana sahip ancak oldukça rağbet görüyor. ürünlerinin oldukça kaliteli olduğunu söylemeden geçmeyelim. Peynir çeşitleri, omletleri ve sade sucuk kızarması önerilerimizden. Bal kaymak ise favorimiz. Ancak gitmeden rezervasyon yaptırmanızı hatırlatmak isteriz 🙂

Kale Cafe mekanından daha fazla detay→


4. Emirgan Mado

Mado kahvaltısını neredeyse bir çok kişi tatmıştır diye düşünüyoruz. Ancak Emirgan’ın diğerlerinden farkı eşsiz bir manzaraya sahip olması. Sabah erken saatlerinde -eğer hava kapalı değilse- gün doğumu eşliğinde kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Emirgan Mado mekanından daha fazla detay→


mums

5. Mums Cafe Karaköy

Son  önerimiz ise Karaköy’den. Anne kahvaltısı hissiyatında kahvaltı sunmak Mums Cafe’nin adeta vizyonu. Öyle ki sucuğu Namlı’dan aldıkları gibi, ekşi mayalı köy ekmeği ve gurme tadında diğer ürünleri ile farkını hissettiriyor.

Mums Cafe mekanından daha fazla detay→

 


Avrupa Yakası Kahvaltı Mekanları

Bir Cevap Yazın